Wyjazd uczniów ZSM na międzynarodowe targi technologiczne do Poznania

Dodana: 13 czerwiec 2019 12:42

Kolejną niezwykłą wyprawę ma za sobą grupa 40 uczniów  klas drugich ZSM, kształcących się w zawodach: technik mechanik, technik informatyk i technik elektryk. W dniach 4-5 czerwca w ramach realizacji projektu „Kompleksowa inwestycja w kształcenie zawodowe- projekt zintegrowany Powiatu Białostockiego” mieli możliwość zwiedzania międzynarodowych targów ITM Polska w Poznaniu. Wyjazd okazał się kolejną lekcją, podczas której uczniowie łapskiego Mechaniaka mogli poznawać świat nowoczesnych technologii. Już za kilka lat może on stać się światem ich zawodowej przyszłości

Tematem przewodnim targów Innowacje Technologie Maszyny Poland był Przemysł 4.0. Ogromne wrażenie na zwiedzających uczniach robiły potężne maszyny, najnowocześniejsze innowacje i rozwiązania dla takich gałęzi przemysłu jak  transport, motoryzacja, obróbka powierzchni, kolejnictwo, spawalnictwo, hutnictwo, metalurgia, plastyczna obróbka metalu czy lakiernictwo.  I chociaż harmonogram wyjazdu zakładał dwukrotne wejście na teren targów, to i tak zapoznanie się z ofertą blisko 1000 wystawców  okazało się zadaniem niemożliwym do wykonania! Nie przeszkodziło to jednak w utwierdzeniu się uczniów w przekonaniu, iż wykształcenie zawodowe, które wybrali, gwarantuje im w przyszłości nie tylko pracę, ale i duże możliwości rozwoju. Nie ma bowiem przyszłości przemysłu bez nowoczesnych technologii i zautomatyzowanej produkcji- a do tego są potrzebni wykwalifikowani informatycy, mechanicy i  elektrycy.

Sprawna organizacja, sympatyczny przewodnik, klimatyzowany autokar i bardzo dobre warunki noclegowe  sprawiły, iż nawet długa podróż i panujące upały nie przeszkodziły w dobrej zabawie!