Transport płynów do dezynfekcji żłobków i przedszkoli

Dodana: 4 maj 2020 08:06

Transport płynów do dezynfekcji dotarł 30.04.2020 r. do Starostwa Powiatowego w Białymstoku.  Nie jest to jednak miejsce docelowe.  236 opakować płynu dezynfekcyjnego do rąk Orlen 5 l i 34 opakowania płynu do dezynfekcji powierzchni przekazał z Biura Rezerw Medycznych Podlaski Urząd Wojewódzki w Białymstoku.

Dostawę zrealizowali żołnierze 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Płyny trafią do placówek oświatowych na terenie powiatu białostockiego, gdzie po przerwie planowane jest wznowienie działalności. W czwartek i poniedziałek płyny odbierać będą z urzędu przy Borsuczej w Białymstoku  przedstawiciele poszczególnych gmin – informuje starosta Jan Bolesław Perkowski.

Środki dezynfekcyjne przeznaczone są dla: publicznych i niepublicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, innych form wychowania przedszkolnego oraz żłobków/klubów dziecięcych (publicznych i niepublicznych), gdzie 6 maja planowane jest wznowienie działalności po przerwie, zarządzonej pod koniec marca z powodu epidemii.