Odnawialne źródła energii w DPS w Jałówce

Dodana: 6 sierpień 2020 14:23

Prowadzony przez Powiat Białostocki Dom Pomocy Społecznej „Jawor” w Jałówce ( gm. Michałowo) będzie mieć dwie instalacje, które pozwolą na podgrzewanie wody i wytwarzanie prądu. Projekt z zakresu OZE uzyskał dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014 – 2020.

Umowę przewidującą dostawę, montaż i uruchomienie instalacji fotowoltaicznej wraz z jej ogrodzeniem na na potrzeby DPS "Jawor" podpisali (4.08.2020 r.)z Damianem Dobrowolskim, reprezentującym AZEnergia z Łukowa starosta Jan Perkowski, wicestarosta Roman Czepe i p.o dyrektora DPS Jarosław Polecki.

Wcześniej władze Powiatu podpisały umowę z innym wykonawcą (SUNGRANT z Białegostoku) na dostawę, montaż i uruchomienie instalacji kolektorów słonecznych na dachu DPS w Jałówce.

Druga inwestycja Powiatu Białostockiego ze wsparciem z RPO to budowa farmy fotowoltaicznej o mocy 100 KW  w Domu Pomocy Społecznej w Choroszczy.

Dzięki tym inwestycjom możliwe będą duże oszczędności, w przypadku Domu Pomocy Społecznej w Choroszczy szacowane są na ponad 60 tys. zł rocznie, natomiast w Jałówce na ponad 55 tys. zł.

Termin zakończenia inwestycji to 26 października 2020r.