Kolejne rozdanie bonów na szkolenie

Dodana: 19 luty 2021 10:58

250 osób przejdzie kursy w kolejnym rozdaniu bonów na szkolenie. Limit miejsc wyczerpano w pierwszym dniu naboru 18 lutego 2021 r. Z uwagi na bardzo duże zainteresowanie mieszkańców, w Białymstoku i powiecie białostockim zajęło to kilka minut, w powiecie sokólskim 12 minut. Tym razem nabór w poddziałaniu 3.2.2 dotyczył kursów zawodowych, dofinansowanie wynosi tam do 15 tysięcy złotych. Docelowo na taką formę kształcenia wsparcie dostanie ponad 600 osób.

- To kolejna edycja projektu, dokładamy wszelkich starań by jak największa liczba osób mogła przejść kursy doszkalające. Być może ze względu na pandemię część osób będzie się chciała przebranżowić, w czym kursy będą pomocne - podkreśla starosta białostocki Jan Perkowski.

Wstępnie następny nabór planowany jest za miesiąc, ale jak informuje dyrektor Fundacji Forum Inicjatyw Rozwojowych Magdalena Skup na razie nie ma konkretnej daty.

Natomiast na początku kwietnia mają się rozpocząć kolejne zapisy m.in. na dofinansowanie kursów językowych, gdzie można pozyskać wsparcie do 9 tysięcy złotych.

Poprzedni nabór 2 lutego 2021, w którym było 450 miejsc, zakończył się w minutę. Projekt, skierowany do pełnoletnich mieszkańców Białegostoku, powiatów białostockiego i sokólskiego, prowadzą Powiat Białostocki wspólnie z Fundacją Forum Inicjatyw Rozwojowych.