Bony szkoleniowe – I rekrutacja zakończona

Dodana: 3 luty 2021 11:18

Pierwszy nabór cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. 2 lutego 2021 r. w pierwszym dniu zapisów w mniej niż minutę uzyskaliśmy 450 zgłoszeń, czyli limit jaki założyliśmy w I rekrutacji.

- Było ok. 3 tys. połączeń na sekundę, ale nie zablokowało to serwerów, a jedynie opóźniło proces przetwarzania danych – informuje dyrektor Fundacji Forum Inicjatyw Regionalnych Magdalena Skup.

Uspokaja jednocześnie, że kolejny nabór do Poddziałania 3.2.1 (szkolenia TIK, językowe, studia podyplomowe) planowany jest już w kwietniu, a docelowo ma odbywać się co kwartał przez najbliższe dwa lata.

Ta sytuacja potwierdza jak ważną sprawą dla całego subregionu jest podnoszenie wiedzy i umiejętności. - To oznacza, że wsparcie przewidziane w projekcie jest trafne i bardzo potrzebne mieszkańcom. Dzięki niemu podniosą swoje kwalifikacje niezbędne na lokalnym i regionalnym rynku pracy – podkreśla starosta Jan Bolesław Perkowski.

Fundacja Forum Inicjatyw Regionalnych jest liderem Projektu, Powiat Białostocki jedynym w tej edycji partnerem. Jeszcze w lutym ma rozpocząć się nabór w ramach Poddziałania 3.2.2 (kwalifikacyjne kursy zawodowe). O Bony na szkolenia ubiegać się mogą mieszkańcy powiatów białostockiego, sokólskiego i Białegostoku.