Zmiany w organizacji ruchu przy wjeździe do Białegostoku od strony Warszawy

Dodana: 29 maj 2019 11:53

W związku z przebudową węzła Porosły i ul. Narodowych Sił  Zbrojnych  w Białymstoku,  kierowcy muszą spodziewać się nowych utrudnień.

Od 23.04.2019 r. z ruchu wyłączona będzie Aleja Jana Pawła II – na odcinku od ul. Elewatorskiej do przejazdu kolejowego. Zamknięta też będzie ul. Narodowych Sił Zbrojnych – od ul. Komisji Edukacji Narodowej  do Alei Jana Pawła II.

Z tego powodu wyznaczone będą objazdy.

Wjazd do Białegostoku odbywać się będzie:

Z kierunku Warszawy:

  • Nowo wybudowaną drogą serwisową po stronie północnej, łączącej  drogę krajową Nr 8 z ulicą gen. F. Kleeberga /od miejscowości Porosły do ulicy gen. F. Kleeberga /
  • Dojazd do ulicy Elewatorskiej nową drogą serwisową po południowej stronie ciągu DK Nr 8 i Alei Jana Pawła II.
  • Z uwagi na zamknięcie ulicy Narodowych Sił Zbrojnych (na odcinku od Komisji Edukacji Narodowej do Alei Jana Pawła II) wjazd z kierunku Ełku odbywać się będzie ulicą gen. F. Kleeberga - Hugo Kołłątaja - Konstytucji 3 Maja- Aleja Jana Pawła II.

 

Wyjazd z Białegostoku:

  • w kierunku Warszawy odbywać się będzie nowo wybudowaną jezdnią, łączącą Aleję Jana Pawła II i Narodowych Sił Zbrojnych w kierunku ulicy gen. F. Kleeberga.
  • wyjazd z ulicy Elewatorskiej odbywać się będzie drogą serwisową, biegnącą analogicznie jak wjazd do drogi serwisowej łączącej DK Nr 8 z ulicą gen. F. Kleeberga