Rekordowe wsparcie finansowe dla Powiatu Białostockiego na drogi

Dodana: 9 wrzesień 2019 14:24

Wspaniała wiadomość dla mieszkańców powiatu białostockiego. Wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski zaakceptował wszystkie złożone przez Powiat Białostocki wnioski o wsparcie budowy dróg. Dzięki dotacjom z Funduszu Dróg Samorządowych wyremontujemy 12 odcinków. Czekamy jeszcze tylko na podpis premiera Mateusza Morawieckiego. Planowane inwestycje mają kosztować blisko 46 mln zł, a wsparcie z FDS wyniesie prawie 23 mln zł. To rekordowa kwota. Cieszymy się bardzo!

Są to następujące zadania:

1. Przebudowa z rozbudową drogi powiatowej nr 1537B - przejście przez miejscowość Izbiszcze w gminie Choroszcz.
  2. Przebudowa z rozbudową drogi powiatowej nr 1538B Choroszcz (droga do Kościuk) - Kościuki w obrębie wsi Kościuki w gminie Choroszcz.
  3. Przebudowa z rozbudową drogi powiatowej nr 1423B Czarna Wieś Kościelna – Ogóły w gminie Czarna Białostocka.
  4. Przebudowa z rozbudową drogi powiatowej nr 1389B w m. Jaworówka w gminie Dobrzyniewo Duże.
  5. Przebudowa z rozbudową drogi powiatowej nr 1484B na odc. Niewodnica Nargilewska – Kudrycze (w ciągu drogi Stanisławowo – Wojszki) w gminach Juchnowiec Kościelny  i Zabłudów.
  6. Budowa z rozbudową drogi powiatowej nr 1430B na odcinku od drogi powiatowej nr 1431B (ul. 42 Pułku Piechoty) do miejscowości Sowlany w gminie Supraśl.
  7. Przebudowa z rozbudową drogi powiatowej nr 1475B na odcinku Sobolewo – Henrykowo w gminie Supraśl.
  8. Przebudowa drogi powiatowej nr 1488B Zabłudów - Biele - Suraż na odcinku ul. Zabłudowskiej w Surażu.
  9. Przebudowa z rozbudową drogi powiatowej nr 1543B w m. Niewodnica Kościelna na odcinku od ul. Dąbrowskiego do ul. Trakt Napoleoński w gminie Turośń Kościelna.
  10. Przebudowa z rozbudową drogi powiatowej nr 1377B w m. Łopuchowo w gminie Tykocin.
  11. Przebudowa z rozbudową drogi powiatowej nr 1394B: droga nr 8 - Sielachowskie - Osowicze Etap I w gminie Wasilków.
  12. Budowa drogi powiatowej nr 1469B na odcinku Protasy - Folwarki Małe Etap II w gminie Zabłudów.

Szczegóły:

Zestawienie wniosków o dofinansowanie koszty (.xlsx 14,72kB)

Warto dodać, że wcześniej z FDS otrzymaliśmy dotacje na modernizację 2 odcinków dróg: we wsi Klimki w gm. Czarna Białostocka i Gąsówka Skwarki – Gąsówka Osse, co daje w sumie inwestycje warte ponad 51 mln zł.