Jubileusz 20-lecia Powiatu Białostockiego

Dodana: 26 listopad 2019 15:27

W pierwszej części poniedziałkowej (25.11.2019 r.) uroczystości były wręczane odznaczenia państwowe, pamiątkowe statuetki Powiatu, medale i odznaki dla strażaków OSP, a także pisemne podziękowania dla osób, pracujących na rzecz Powiatu Białostockiego.

Gościliśmy m.in. Doradcę Prezydenta RP Pawła Sałka, Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego, Senatora Mariusza Gromkę, Senatora Marka Komorowskiego, wojewodę Bohdana Paszkowskiego, Komendanta Miejskiego  Policji inspektora Macieja Wesołowskiego, Dyrektora Podlaskiego Oddziału NFZ Macieja Olesińskiego, Prezesów Sądów Apelacyjnego i Okręgowego, a także przedstawicieli administracji państwowej, samorządowej, burmistrzów, wójtów, radnych województwa, powiatu i gmin. Gościliśmy też duchowieństwo, osoby pracujące na rzecz Powiatu, przedstawicieli świata kultury, biznesu, mediów  a także byłych obecnych pracowników Starostwa.

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej nadał odznaczenia państwowe osobom zasłużonym dla Powiatu Białostockiego.

Doradca Prezydenta Paweł Sałek dokonał aktu dekoracji 3 osób. Srebrny Krzyż Zasługi otrzymały  radne: Anna Grycuk i Barbara Grabowska. Brązowy krzyż zasługi otrzymał Zdzisław Łukaszewicz z Zarządu Powiatu.

Statuetki z okazji XX-lecia Powiatu Białostockiego otrzymali: minister Dariusz Piontkowski, poseł Jarosław Zieliński, wojewoda Bohdan Paszkowski, Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Daniel Kołnierowicz, marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki,  dyrektor NFZ w Podlaskiem Maciej Olesiński, Przewodniczący Rady Powiatu Białostockiego Zenon Żukowski, były starosta Powiatu Białostockiego Wiesław Pusz, były starosta Powiatu Białostockiego Antoni Pełkowski i pracownica Starostwa od początku istnienia Powiatu Maria BYRA.

Następnie wręczane były odznaki honorowe „Zasłużony dla ratownictwa”, medale „Za zasługi dla pożarnictwa” i Podlaskie Krzyże Floriańskie. Na koniec 28 osób, które pracują na rzecz Powiatu dostało pisemne podziękowania.

Uroczystość zakończył jubileuszowy tort. Po przerwie goście obejrzeli spektakl „Samobójca” na podstawie tekstu Nikołaja Erdmana, w reżyserii Katarzyny Deszcz.