Dodana: 13 listopad 2018 12:03

Starostwo Powiatowe w Białymstoku włączyło się w akcję „Niepodległa do hymnu” zorganizowaną przez Biuro Programu „NIEPODLEGŁA”.

11 listopada 2018 r. o godzinie 12:00 w Punkcie Usług Turystycznych w Supraślu przy ul. Chodakowskiego 3 odbyło się wspólne zaśpiewanie hymnu państwowego. Inicjatywa miała na celu uczczenie w szczególny sposób wyjątkowego jubileuszu, jakim jest setna rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę poprzez zaangażowanie społeczności do wspólnego wykonania hymnu.

Do udziału w akcji zapraszaliśmy mieszkańców powiatu poprzez publikację na stronie Starostwa Powiatowego w Białymstoku, dodanie na mapie uczestnictwa w akcji do kalendarium (niepodlegla.gov), jak również ustne informowanie mieszkańców o w/w wydarzeniu.

Tego dnia goście mogli posłuchać także innych pieśni patriotycznych. W punkcie można oglądać też wystawę prac plastycznych uczniów szkół Powiatu Białostockiego związanych z tym jubileuszem, a także ekspozycję przedstawiającą wysiłki Polaków, które doprowadziły do odzyskania niepodległości oraz dorobek II Rzeczypospolitej.