Projekt „Odkryj nasz skarb - poznaj przyrodę powiatu białostockiego”

Dodana: 30 maj 2019 12:46

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku dofinansował wniosek Powiatu Białostockiego pn. „Odkryj nasz skarb - poznaj przyrodę Powiatu Białostockiego”. Projekt skierowany jest do uczniów szkół z terenu powiatu.

Celem przedsięwzięcia jest aktywizacja i podniesienie świadomości ekologicznej oraz budowanie postaw proekologicznych wśród młodego pokolenia. W ramach projektu zrealizujemy następujące działania:

1. Konkurs fotograficzny „Atrakcje przyrodnicze powiatu białostockiego”, adresowanego do uczniów szkół podstawowych (oraz gimnazjum) i średnich z terenu powiatu białostockiego. Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie fotografii, której tematem przewodnim są atrakcje przyrodnicze powiatu białostockiego. Etapem końcowym konkursu jest opracowanie graficzne i druk albumu przyrodniczego, który będzie zawierał fotografie uczestników ww. konkursu, a także inne atrakcje przyrodnicze powiatu.
  2. Wystawa prac fotograficznych wyłonionych w konkursie fotograficznym, która ma na celu rozpowszechnianie wiedzy o atrakcjach przyrodniczych powiatu białostockiego.
  3. Zajęcia pn. „Zielone lekcje”, których odbiorcami są uczniowie szkół podstawowych z terenu powiatu białostockiego, a ich celem jest przybliżenie i zapoznanie z bogactwem przyrodniczym powiatu białostockiego.
  4. Eko Festyn z okazji Światowego Dnia Środowiska, który odbędzie się 18.06 w plenerze (teren Klubu Sportowego Victoria przy ul. Białostockiej) . Festyn ma przybliżać wiedzę o środowisku poprzez zabawę. Podczas Eko Festynu wręczymy nagrody laureatom konkursu fotograficznego.

Zadanie dofinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku