ZSM w Łapach będzie mieć własne boisko

Dodana: 13 maj 2020 08:25

12 maja 2010 r. umowę z prezesem firmy Hydros Plus Tomaszem Kuleszą podpisali w Starostwie Powiatowym w Białymstoku starosta Jan Perkowski, wicestarosta Roman Czepe i dyrektor szkoły Dorota Kondratiuk. Wartość inwestycji to ponad 1,2 mln zł.

ZSM jest jedyną szkoła w Łapach, która nie ma jeszcze własnego boiska, a uczniowie z gminy Łapy stanowią ponad 60 % kształcącej się tu młodzieży – podkreśla dyrektor Kondratiuk. Na posesji Zespołu Szkół w Łapach oprócz boiska wielofunkcyjnego powstaną: siłownia zewnętrzna oraz bieżnia i skocznia w dal – wylicza starosta Perkowski.

Inwestycja ma szanse powstać dzięki Powiatowi Białostockiemu, który jest głównym inwestorem. Dodatkowe fundusze udało się pozyskać z Ministerstwa Sportu i Turystyki - 400 tys. zł , z Urzędu Marszałkowskiego - 300 tys. zł. i z Gminy Łapy – 200 tys. zł. Zakończenie budowy przewidywane jest na koniec września 2020 r. Uczniowie będą więc mogli korzystać z boiska już w przyszłym roku szkolnym - cieszy się wicestarosta Czepe.