XIII Konkurs “Piosenki pokolenia naszych rodziców” w Tykocinie

Dodana: 13 luty 2020 10:37

XIII edycja Konkursu Piosenki pt. “Piosenki pokolenia naszych rodziców” odbyła się 11 lutego w Zespole Szkół w Tykocinie. Zaproszenie do udziału w konkursie przyjęło 34 uczestników ze szkół w: Dąbrowie Białostockiej, Goniądzu, Jaświłach, Kalinówce Kościelnej, Kleosinie, Knyszynie, Kruszewie, Łapach, Obrubnikach, Ogrodniczkach, Płonce Kościelnej, Radulach, Sokółce, Wasilkowie, Zambrowie, Zawadach i Tykocinie. Uczniowie śpiewali piosenki m.in Budki Suflera, Majki Jeżowskiej, Wioletty Villas, Edyty Geppert, Anny Jantar, można też było usłyszeć szanty.

Występy oceniało profesjonalne jury w składzie: Krzysztof Kulikowski - przewodniczący, Anna Zawadzka i Marcin Ozga. Jurorzy podkreślali, że uczestnicy prezentowali bardzo wysoki poziom artystyczny.

Jury wyłoniło laureatów I, II i III miejsca w 4 kategoriach wiekowych, przyznało też 10 wyróżnień, widzowie przyznali nagrodę publiczności.

Gośćmi tegorocznej edycji konkursu byli: wizytator z Kuratorium Oświaty Jolanta Murawska, Julita Skiepko ze Starostwa Powiatowego w Białymstoku, Adam Backiel – radny Powiatu Białostockiego, Renata Kamińska i Maria Pogorzelska. Konkurs uświetnił występ Anny Zawadzkiej i Krzysztofa Kulikowskiego.

Sponsorami XIII Konkursu były: Starostwo Powiatowe w Białymstoku, Urząd Miejski w Tykocinie, Rada Rodziców przy Zespole Szkół w Tykocinie, Bank Spółdzielczy w Białymstoku oraz firmy i osoby prywatne z Tykocina.

Lista laureatów XIII Konkursu “Piosenki pokolenia naszych rodziców:

Kategoria wiekowa: klasy I-III szkoły podstawowej

I miejsce: Martyna Wysocka z Kleosina

II miejsce: Amelia Jackowska z Tykocina

III miejsce: Aleksander Jan Kosieliński z Ogrodniczek

Kategoria wiekowa: klasy IV-VI szkoły podstawowej

I miejsce: Jakub Rutkowski z Knyszyna

II miejsce: Teresa Stypułkowska z Płonki Kościelnej