Uczniowie z ZSM w Łapach na „Policyjnej majówce z historią”

Dodana: 30 maj 2019 08:36

Grupa 50 uczniów z Zespołu Szkół Mechanicznych w Łapach 16.05.2019 r. uczestniczyła w wycieczce do Muzeum Wojska w Białymstoku, gdzie w Sali Rycerskiej mieli możliwość wysłuchania wykładu kustosza Muzeum Marka Gajewskiego pt. „Policjanci międzywojennego Białegostoku 1919-1939”. Byli to uczniowie klas pierwszych (technik mechanik i technik informatyk) oraz klasy drugiej ( technik elektryk i technik informatyk). Wszyscy mieli też możliwość obejrzenia wystawy tematycznej. Ekspozycję przygotowano z okazji setnej rocznicy uchwalenia ustawy o Policji Państwowej. Jej bohaterami są białostoccy stróże  prawa, strzegący porządku publicznego na terenie miasta i powiatu białostockiego w latach dwudziestolecia międzywojennego. Wykład i wystawa to część przedsięwzięcia realizowanego przez Muzeum, zatytułowanego „Policyjna majówka z historią”. To również kolejna impreza zorganizowana w ramach współpracy ZSM ze służbami mundurowymi.