Przyjemne z pożytecznym. Wakacje uczniów ZSM w Łapach

Dodana: 11 lipiec 2019 09:21

W Zespole Szkól Mechanicznych w Łapach uczniowie są inspirowani do ciekawych działań przez cały rok - nawet w wakacje. W pierwszym tygodniu wakacyjnego wypoczynku zgłębiali zagadnienia z matematyki na Wakacyjnym Obozie Naukowym w Serwach k. Augustowa. Czas dzielili między typowo letnie rozrywki - jak pływanie w jeziorze i opalanie się, a zajęcia z matematyki - prowadzone przez p. Joannę Michałowską z Augustowskiego Centrum Edukacyjnego. Rozwiązywanie zadań i łamigłówek okazało się świetną odskocznią od letniego skwaru. Z tygodniowego obozu grupa wróciła wypoczęta i bardzo zadowolona.

Obecnie przez cały lipiec kolejne grupy uczniów technikum odbywają płatne staże w przedsiębiorstwach partnerskich takich jak: Mikom, Sfera, Arka Druk, Eltron. Mają okazję nie tylko bliżej poznać organizację firm i zdobyć doświadczenie zawodowe, ale również zarobić swoje w wielu przypadkach pierwsze pieniądze.

Jedna ze stażujących grup przebywa na stażu wyjazdowym - w Siemiatyczach. Mają tam zapewniony pobyt oraz pracę w lokalnych firmach: Hotelu Kresowiak oraz Miejskim Przedsiębiorstwie Komunalnym.

Uczniowie ZSM chętnie korzystają z okazji rozwoju, które stwarza szkoła. Możliwości jest bardzo wiele. Takie pojęcia jak: kwalifikacje, kursy, praca i płaca uczniom łapskiego mechaniaka nie są obce. Dzieje się tak dzięki udziałowi ZSM w projekcie „Kompleksowa inwestycja w kształcenia zawodowe”.

Dyrekcja szkoły podkreśla, że zdobycie zawodu i kwalifikacji to podstawa poruszania się w dzisiejszym społeczeństwie i zdobycie tej wartości zapewnia nauka w ZSM w Łapach.