Podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół ponadgimnazjalnych z powiatu białostockiego za rok 2018

Dodana: 12 grudzień 2018 14:16

Od 7 marca 2018 r. do 19 listopada 2018 r. odbył się cykl imprez sportowych, w których wzięło udział pięć szkół z powiatu białostockiego (I LO w Łapach, ZSM w Łapach, ZS w Michałowie, ZS w Czarnej Białostockiej,  LP w Supraślu). Współzawodnictwo miało na celu popularyzację sportu, szerzenie ducha walki i rywalizacji, zasady „fair play” wśród młodzieży. Młodzież rywalizowała w halowej lekkoatletyce chłopców i dziewczyn, tenisie stołowym, szachach, piłce nożnej, futsalu, koszykówce.

7 grudnia 2018 r. odbyło się podsumowanie współzawodnictwa sportowego w I Liceum Ogólnokształcącym w Łapach, które było koordynatorem rozgrywek. Końcowa klasyfikacja przedstawia się następująco:

I miejsce – Zespół Szkół Mechanicznych w Łapach – 57 pkt.

II miejsce – I Liceum Ogólnokształcące w Łapach – 54 pkt.

III miejsce – Zespół Szkół w Czarnej Białostockiej – 47 pkt.

IV miejsce – Zespół Szkół w Michałowie – 46 pkt.

V miejsce -  Liceum Plastyczne w Supraślu – 44 pkt.

Zgormadzonej młodzieży oraz nauczycielom i dyrektorom puchary i dyplomy wręczył Wicestarosta Powiatu Białostockiego – Roman Czepe. Współzawodnictwo sportowe jest finansowane ze środków budżetu powiatu białostockiego.