Mistrzostwa Powiatu Białostockiego LZS Piłce Nożnej o Puchar Starosty

Dodana: 22 październik 2019 15:20

Zwyciężył zespól LZS Izbiszcze (gm. Choroszcz) przed LZS Dobrzyniówka (gm. Zabłudów) , LZS Halickie (gm. Zabłudów) i LZS Choroszcz. Oto wyniki: LZS Izbiszcze - Halickie 0-0, Choroszcz- Dobrzyniówka 3-5, Dobrzyniówka-Halickie 1-1, Izbiszcze - Choroszcz 4-0, Choroszcz-Halickie 2-2, Izbiszcze -Dobrzyniówka 4-0 Dwa najlepsze zespoły awansowały do finału Mistrzostw Województwa, które odbędą się 27.10 w Rafałówce.

Medale i puchar wręczali: Starosta Powiatu Białostockiego Jan Bolesław Perkowski, radny powiatowy Rafał Łada oraz sołtys Łysek Lech Makal.

Organizatorem turnieju było Stowarzyszenie LZS "Korona" Choroszcz. Zawody były jednym z elementów przedsięwzięcia pn. „Upowszechnianie i rozwijanie rekreacji fizycznej oraz innych form aktywnego wypoczynku na terenie powiatu białostockiego”. Zadanie to uzyskało wsparcie Powiatu Białostockiego w otwartym konkursie ofert na realizację w roku 2019 zadań publicznych w zakresie upowszechniania kultury fizycznej. W ramach wydarzenia odbywają się również (do grudnia) Szachowa Liga Powiatu Białostockiego i Mistrzostwa Powiatu Białostockiego Oldbojów w piłce nożnej.