konferencja pt. „Przyszłość edukacji szansą rozwoju Gminy Łapy”. Konferencja została zorganizowana przez Liceum Ogólnokształcące i Zespół Szkół Mechanicznych w Łapach we współpracy z Burmistrzem Łap.

Dodana: 18 kwiecień 2018 14:44

Konferencja pt. „Przyszłość edukacji szansą rozwoju Gminy Łapy”. Konferencja została zorganizowana przez Liceum Ogólnokształcące i Zespół Szkół Mechanicznych w Łapach we współpracy z Burmistrzem Łap.

Dyrektorzy szkół średnich przybliżyli możliwości kształcenia ponadgimnazjalnego w Łapach.  Zaprezentowali  ofertę edukacyjną na poziomie ponadgimnazjalnym dostępną na terenie gminy Łapy. Dariusz Wincenciak, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego, Dorota Kondratiuk, dyrektor w Zespołu Szkół Mechanicznych oraz Krzysztof Dobkowski, dyrektor Centrum Kształcenia Praktycznego w Łapach. Zostały przedstawione oferty edukacyjne szkół, a także możliwościach uczestniczenia w różnych programach edukacyjnych, jakie oferują ich szkoły.   Pani dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Łapach przedstawiła temat związany z kształceniem dzieci niepełnosprawnych. Natomiast o wyzwaniach edukacyjno- gospodarczych gminy Łapy przedstawiła Pani Magdalena Perkowska-Szymanowicz, dyrektor Ośrodka Przedsiębiorczości w Łapach.