Szkolenie bibliotekarzy w Dobrzyniewie Dużym

Dodana: 6 marzec 2020 15:09

Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku (Biblioteka Publiczna Powiatu Białostockiego) wspólnie z Gminną Biblioteką Publiczną w Dobrzyniewie Dużym i  Starostwem Powiatowym w Białymstoku zorganizowała szkolenie pt. „Literatura i historia w postaciach zapisana - biblioteczne zaakcentowanie wydarzeń 2020 roku”. W spotkaniu  uczestniczyło 29  bibliotekarzy z bibliotek publicznych  oraz zainteresowani nauczyciele – bibliotekarze z gminy Dobrzyniewo. Na pierwszy blok szkoleniowy przybyła również młodzież wraz z opiekunami ze Szkoły Podstawowej w Dobrzyniewie Dużym.

W programie:

• wystąpienie Krzysztofa Bagińskiego (sekretarza gminy Dobrzyniewo Duże;
  • „AkTualności biblioteczne” –Anna Huk  (bibliotekarz  GBP   w Dobrzyniewie Dużym);
  • „Propozycje biblioteczne na 2020 rok”  - Małgorzata  Rokicka –Szymańska (kierownik Biblioteki Publicznej Powiatu Białostockiego)
  • „Bitwa warszawska 1920 rok- genialna strategia, czy cud?” –  Jacek  Delert (kulturoznawca, historyk, przewodnik turystyczny);
  • „Przypadki złego Tyrmanda ” - dr Marta Białobrzeska (wykładowca UwB; autorka wielu publikacji; nauczyciel języka polskiego i wiedzy o kulturze);
  • „Wskaźniki funkcjonalności bibliotek publicznych powiatu białostockiego” – Joanna Trusiuk (kierownik  Działu Instrukcyjno –Metodycznego Książnicy Podlaskiej);
  • „ We współpracy siła tkwi – o wspólnych działaniach bibliotecznych”  Małgorzata Rokicka –Szymańska (kierownik Biblioteki Publicznej Powiatu Białostockiego).

W trakcje szkolenia przekazano zainteresowanym bibliotekom  kalendarz na 2020 rok, ufundowany przez Powiat Białostocki oraz drobne upominki Bibliotece w Dobrzyniewie.