26 września 2018 – szkolenie bibliotekarzy w Książnicy Podlaskiej

Dodana: 2 październik 2018 14:31

W audytorium Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku odbyło się szkolenie moderatorów Dyskusyjnych Klubów Książki województwa podlaskiego oraz zainteresowanych bibliotekarzy ph. „W świecie najmłodszych odbiorców książek”. Na szkolenie przybyło 60 osób.

Spotkanie było okazją do wyróżnienia prężnie działających klubów DKK. Pod uwagę brano częstotliwość spotkań, aktywność członków DKK podejmowaną poza spotkaniami przy książce, czasowe wywiązywanie się z obowiązków moderatora. Wśród wyróżnionych znalazły się:

• Gminna Biblioteka Publiczna w Narwi ( klub dziecięcy i młodzieżowy),
  • Gminna Biblioteka Publiczna w Juchnowcu - Filia w Kleosinie – (klub młodzieżowy),
  • Filia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zambrowie – (klub dla dorosłych),
  • Filia Biblioteczna nr 7 Książnicy Podlaskiej – (klub dla dorosłych).

Moderatorzy otrzymali dyplomy i drobne upominki.

Program obejmował następujące tematy:

• powitanie uczestników– moderatorzy DKK;
  • „Trzeba dzieciom dać serce, piękno i uśmiech, aby uczyły się kochać ludzi i wszystko, co je otacza – opowieści o książkach Marii Kownackiej – Mariola Pryzwan-Momot. (autorka książek biograficznych, bibliotekarka);
  • warsztaty ph.”Bajkowe warsztaty dla małych i dużych – Elżbieta Janikowska (bajkopisarka, bibliotekarka, terapeutka, pedagog);
  • podsumowanie działań klubów DKK-koordynatorzy DKK;
  • „O finansach w bibliotece” –informacje bibliotekarzy z Wasilkowa nt realizowanego projektu;
  • „Z książką w podróż historyczną – prezentacja projektu czytelniczego – Joanna Trusiuk zaprezentowała projekt czytelniczy, który będzie realizowany 19-20 października 2018 r. w Książnicy Podlaskiej;
  • „Pacynki, kukiełki… - zabawa postaciami literackimi - Dorota Zastocka (rzemieślniczka, artystka wykonująca zabawki) przedstawiła swoją „pacynkową wizję” bohaterów książek dla dzieci.

Dodatkowo wybrano losowo 3 aktywnych uczestników i nagrodzono ich  książkami.