25 czerwca 2016 – wyjazd edukacyjno-turystyczny do Sejn.

Dodana: 5 lipiec 2016 08:39

zdjęcie grupowe

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział Białostocki zorganizowało kolejny wyjazd edukacyjno-turystyczny,  tym razem do pięknej ziemi sejneńskiej.  Zwiedzaliśmy ją pod opieką przewodniczki Pani  Alicji  Raczkowskiej, która w barwny i ciekawy sposób snuła opowieści o tej ziemi i nie tylko.

Zespół  bibliotekarzy z Podlasia z powiatów: białostockiego, hajnowskiego, monieckiego, bielskiego oraz miasta Białegostoku zgodnie z wieloletnią  tradycją wymienił  doświadczenia  zawodowe z przedstawicielami Miejskiej Biblioteki oraz Biblioteki Powiatowej w Sejnach (gospodarzami spotkania). Członkowie wycieczki przy pięknej słonecznej aurze chłonęli słowa przewodniczki „okraszane” humorem, podziwiali  miasto, zwiedzali  obiekty  zabytkowe - synagogę, klasztor, Pałac  Biskupi. Następnie spożyto posiłek w Karczmie Litewskiej, który  z  pewnością zadowolił podniebienie niejednego smakosza.

W godzinach popołudniowych grupa  wycieczkowicza  udała się do  Krasnogrudy, gdzie czuliśmy się wyśmienicie, m.in. dzięki  gospodyni tego obiektu Pani Bożenie Bartosiewicz.

Oto mała refleksja  uczestniczki  wyjazdu kol. Małgorzaty D. < Byliśmy szczęśliwi mogąc tu być, choćby na chwilę, „na teraz” .W Krasnogrudzie, legendarnym, pięknym,
 „jeziornym” miejscu „dzikiej”, a cywilizowanej wyspie. Części „kraju młodości”   Czesława  Miłosza. Cieszymy się, że obiekt uzyskał następną szansę, podniósł się z romantycznej, owszem, ruiny, że pyszni się teraz „krasnym gankiem” na białym tle ścian i jest to znowu ożywione ,  a jednak spokojne, zacne miejsce >.

Ostatnim punktem naszej podróży  był  40 minutowy relaks  nad  urokliwym jeziorkiem.

Wróciliśmy do Białegostoku po godzinie 20, pełni wrażeń i doznań, wzbogaceni wewnętrznie i bardziej zintegrowani.