XXVII nadzwyczajna sesja Rady Powiatu Białostockiego w trybie zdalnym

Dodana: 24 kwiecień 2020 12:11

23 kwietnia 2020 r. odbyła się XXVII nadzwyczajna sesja Rady Powiatu Białostockiego w trybie zdalnym. Radni jednogłośnie przyjęli uchwałę w sprawie udzielenia pomocy finansowej Powiatowi  Monieckiemu w związku z koniecznością gaszenia pożaru w Biebrzańskim Parku Narodowym. Powiat Białostocki przekaże na ten cel 20 tyś. zł. Wcześniej decyzję o wsparciu podjął Zarząd Powiatu Białostockiego - Nie możemy pozostać obojętni, uważamy że trzeba pomóc, bo przyroda i bezpieczeństwo ludzi są bardzo ważne – mówił starosta Jan Bolesław Perkowski. - Tym bardziej, że w tym roku z powodu epidemii nie odbędzie się część imprez kulturalnych i radni mogą przesunąć fundusze zaplanowane na ten cel w budżecie Powiatu – dodał starosta.

Radni na czwartkowej sesji dokonali też zmian w budżecie Powiatu Białostockiego.

Poinformowano też, że nowym dyrektorem DPS „Trzy dęby” w Choroszczy  został Jan Steckiewicz - dotychczasowy (od ponad 20 lat) dyrektor DPS „Jawor” w Jałówce.  P.o dyrektora Domu w Choroszczy Wiesław Pusz jest teraz zastępcą dyrektora tej placówki. A następcą Jana Steckiewicza został  Jarosław Polecki – od kilkunastu lat pracujący w DPS w Jałówce, ostatnio jako psycholog. Pełni funkcję p.o dyrektora.

Jak dotąd wszystkie 4 DPS-y Powiatu Białostockiego są wolne od koronawirusa - informowała na czwartkowej sesji Rady Powiatu dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Elżbieta Turczewska. Łącznie jest w nich 591 podopiecznych. Największą placówką jest DPS w Choroszczy – mieszka tu 286 chorych. We wszystkich domach jest zakaz odwiedzin i zakaz przyjmowania nowych pensjonariuszy.