Nadzwyczajna sesja w sprawie tomografu dla szpitala

Dodana: 19 listopad 2019 15:24

Po ponad 2 godzinnej dyskusji 18.11 2019 r. radni powiatowi wyrazili zgodę na kupno tomografu komputerowego na potrzeby Szpitala w Łapach. Zakup będzie sfinansowany z budżetu Powiatu i środków własnych Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Łapach. Za zakupem głosowało 20 radnych, 3 wstrzymało się od głosu, 4 było nieobecnych.

W szpitalu budowany jest SOR wraz z lądowiskiem dla śmigłowców. Tomograf jest niezbędnym jego elementem. W grę wchodzi jego wyposażenie bądź kupno. Szpitalny oddział ratunkowy w Łapach ma być gotowy do końca 2020 r.

Teraz pacjenci, którym trzeba wykonać badanie są wożeni do innych placówek m.in. w Białymstoku, Choroszczy i Bielsku Podlaskim.

Dyrekcja szpitala informuje, że zakup tomografu komputerowego zgodnie z wymogami NFZ to wydatek rzędu 1,4 – 1,8 mln zł.