Wiosenne porządki wokół Starostwa przy Borsuczej

Dodana: 9 maj 2019 10:47

Firma PW Izbiccy rozpoczęła utwardzenie terenu przy ul. Borsuczej 2 w Białymstoku. Dzięki temu petenci, którzy przyjeżdżają do urzędu samochodami wczesną wiosną czy jesienią, nie będą musieli grzęznąć w błocie. Wkrótce tu gdzie była nawierzchnia gruntowa, pojawi się betonowa kostka. Teraz tylko część terenu przy budynku starostwa Białymstoku ma utwardzoną nawierzchnię. Dzięki tej inwestycji przybędzie też miejsca, gdzie można zaparkować auto. Wg. wstępnych wyliczeń – będzie to o 40 samochodów więcej – cieszy się starosta białostocki Jan Perkowski. Wykonawca ma ukończyć prace do 26 czerwca 2019r. za kwotę 195 517,73 zł brutto. W ramach wiosennych porządków starostwo odnawia też ogrodzenie, część będzie odmalowana a część wymieniona.

W planach jest też montaż platformy dla osób na wózkach, która ułatwi niepełnosprawnym dostanie się do urzędu przy Borsuczej. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie zabiega o dofinansowanie tej inwestycji z PFRON. Decyzja ma zapaść latem.