Wbicie łopat na placu budowy boiska przy łapskim ZSM

Dodana: 22 maj 2020 08:19

Po latach starań Zespół Szkół Mechanicznych im. S. Czarnieckiego w Łapach (placówka Powiatu Białostockiego) będzie mieć kompleks sportowy. 20 maja na placu budowy miało miejscy symboliczne wbicie łopat w ziemię.

Oprócz boiska wielofunkcyjnego przy szkole w centrum Łap powstaną: siłownia zewnętrzna oraz bieżnia i skocznia w dal – wylicza starosta Jan Perkowski.

Inwestycja będzie służyć podnoszeniu kondycji fizycznej, uprawianiu sportu na świeżym powietrzu i będzie wizytówką miasta - cieszy się dyrektor ZSM Dorota Kondratiuk.

Na powstanie boiska czekały pokolenia uczniów „mechaniaka” – podkreśla mieszkający w Łapach wicestarosta Roman Czepe.

Oficjalnej  inauguracji budowy dokonali w środę starosta Jan Perkowski, wicestarosta Roman Czepe,   burmistrz Łap Krzysztof Gołaszewski, radni powiatowi i miejscy, dyrekcja ZSM i LO w Łapach.

Koszt inwestycji to 1,2 mln zł. Sfinansują ją Powiat Białostocki,  Ministerstwo Sportu i Turystyki,  Samorząd Województwa Podlaskiego i Gmina Łapy.  Kompleks ma być gotowy pod koniec września.