W szpitalu powiatowym w Łapach zacznie działać intensywna terapia

Dodana: 11 kwiecień 2019 11:18

Dyrekcja SP ZOZ Łapy podpisała kontrakt z NFZ. Na oddział intensywnej terapii trafiać będą pacjenci w najcięższym stanie - tacy, którzy w wyniku wypadku lub po zabiegach operacyjnych, wymagają podłączenia do urządzeń podtrzymujących czynności życiowe.

Dyrektor Szpitala Powiatowego w Łapach Urszula Łapińska wyjaśnia, że dzięki uruchomieniu oddziału 15 kwietnia, w placówce będą mogły być wykonywane zabiegi obarczone większym ryzykiem. W razie komplikacji nie będzie już trzeba transportować pacjenta do szpitala np. w Białymstoku, a jedynie przewieźć na OAIT. Dyrektor Łapińska podkreśla, że teraz zwiększy się bezpieczeństwo pacjentów, ale i komfort pracy personelu, m.in. dlatego, że w szpitalu pracuje dodatkowy anestezjolog. Uruchomienie oddziału to bardzo dobra informacja dla mieszkańców okolic Łap ale i innych gmin powiatu białostockiego – cieszy się starosta Jan Perkowski, i przypomina że oddział w całości został sfinansowany z budżetu powiatu.

Na intensywnej terapii szpitala w Łapach są 4 łóżka. Mieści się on w oddanym niedawno ( 20.02.2019 r.) do użytku nowym skrzydle łapskiej placówki. Są tam również: odział chirurgii z nowoczesnym blokiem operacyjnym, pracownia endoskopii i centralna sterylizatornia. Kontrakt z NFZ na intensywną terapię obowiązuje do połowy 2021 r.