Szpital w Łapach nominowany w konkursie Top Inwestycje Polski Wschodniej

Dodana: 27 sierpień 2019 10:52

Internauci mają do wyboru 30 projektów, zrealizowanych na wschód od Wisły. Wybrano je z blisko 100 zgłoszeń. Konkurs Top Inwestycje Polski Wschodniej ma wyłonić najciekawsze, najbardziej prorozwojowe projekty. Zrealizowano je w ostatnim czasie w województwach: podlaskim, lubelskim, podkarpackim, świętokrzyskim i warmińsko-mazurskim. W Podlaskiem nominowano sześć inwestycji, w tym dwie z powiatu białostockiego:

Budowa nowego skrzydła Szpitala Powiatowego w Łapach

Nowy budynek szpitalny ma dwie kondygnacje, skomunikowane dźwigiem szpitalnym i klatką schodową. Inwestycja wynikała z konieczności: dostosowania pomieszczeń i urządzeń SP ZOZ do wymagań rozporządzenia Ministra Zdrowia; podniesienia jakości świadczonych usług w zakresie leczenia szpitalnego jak i wykonywania badań diagnostycznych przewodu pokarmowego ludności zamieszkałej na terenie powiatu białostockiego; poprawy warunków pracy personelu. Powiatowy Szpital w Łapach jest jednym z dwóch tego typu ośrodków w województwie podlaskim.

W 2018 roku wykonano tu prawie 50 rękawowych resekcji żołądka. Dzięki wyposażeniu jednej z sal w nowy stół operacyjny, którego maksymalne obciążenie wynosi do 460 kg, liczba pacjentów zwiększy się.

Rewitalizacja rynku w Choroszczy

Gmina Choroszcz zyskała eleganckie, nowoczesne centrum o znacznie poszerzonej funkcjonalności. Nowo powstała przestrzeń rynku jest teraz wykorzystywana do przeprowadzania lokalnych imprez i uroczystości, wystaw i plenerów. Z założenia nowy rynek miał być zachętą dla rozwoju przedsiębiorczości, poprzez pobudzenie powstania nowych lokali gastronomicznych, usługowych, handlowych  i pensjonatów, a co za tym idzie - nowych miejsc pracy. Pierwotne założenia już się sprawdzają. Po oddaniu rynku do użytku, w jego bezpośrednim sąsiedztwie, lokalny przedsiębiorca otworzył lodziarnię. Planowane są też kolejne, podobne inicjatywy.

Wśród nominowanych z Podlaskiego są także: budowa Ośrodka Sportów Wodnych w Augustowie, Muzeum Pamięci Sybiru w Białymstoku, hala sportowo-widowiskowa w Suwałkach, Trasa Niepodległości w Białymstoku.

Internauci mogą głosować do 17 września do godz.12.00 na stronie portalsamorzadowy.pl. 10 najlepszych projektów wyłoni też rada konsultacyjna, która skupia przedstawicieli administracji, samorządu i biznesu.

Laureaci konkursu Top Inwestycje Polski Wschodniej 2019 zostaną uhonorowani podczas uroczystej gali w trakcie Wschodniego Kongresu Gospodarczego w Białymstoku  (25-26 września 2019 roku). Zarówno Konkurs jak i wrześniowy Kongres organizują Grupa PTWP i portalsamorządowy.pl.

Tu link do głosowania