Szpital w Łapach dostał meble i sprzęt dzięki Stowarzyszeniu Rubież

Dodana: 5 wrzesień 2019 10:40

Transport dotarł do szpitala w poniedziałek wieczorem (2.09.2019 r.), a następnego dnia rano nastąpiło jego oficjalne przekazanie.  Meble i sprzęt pochodzą z luksusowej kliniki w centrum Berlina. Jak mówił wiceprezes Rubieży Lech Marek, krzesła, fotele, szafki są dobrej jakości, według niemieckich standardów. Są wytrzymałe i łatwe w czyszczeniu oraz dezynfekcji. „ To wyposażenie jest dla nas bardzo ważnym wsparciem. Dzięki temu podniesie się komfort pobytu pacjentów na oddziale, będą się czuli, jak u siebie w domu – mówiła zastępca dyrektora ds. ekonomicznych w łapskim szpitalu Beata Sikora.

„ Dobrze, że Rubież zauważa nasz szpital.  Nie daruje się żadnego sprzętu placówce, która upada. Dla nas te dary są symbolem, że warto tutaj inwestować” - podkreślał wicestarosta Powiatu Białostockiego Roman Czepe. Meble mają trafić do Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego. Pod koniec września Stowarzyszenie Pomocy Rubież przekaże łapskiemu szpitalowi kolejne dary. Starosta białostocki Jan Perkowski zapowiada, że jeśli nie będzie na nie zapotrzebowania w SP ZOZ Łapy, to trafią do innych placówek podległych Powiatowi np. Domów Pomocy Społecznej.

Rubież wspiera łapski szpital już drugi raz. W grudniu 2018 roku szpital otrzymał 50 kompletów poduszek, kołder i pościeli, wózki inwalidzkie, chodziki i krzesła transportowe.