Starosta białostocki Jan Perkowski został druhem

Dodana: 2 kwiecień 2019 15:13

W starostwie obradował (2.04.2019 r) Zarząd Oddziału Powiatowego Związku OSP RP. Jedną z decyzji był wybór starosty białostockiego Jana Perkowskiego na wiceprezesa Zarządu Związku. Wcześniej funkcję tę pełnił starosta powiatu białostockiego V kadencji Antoni Pełkowski.

Strażacy omawiali też możliwości pozyskania dofinansowania i plany na 2019 r.  Jednym z ważniejszych wydarzeń w powiecie białostockim będzie  Dzień Ochrony Przeciwpożarowej, organizowany wspólnie z Komendą PSP w Białymstoku. 11 maja na dziedzińcu Pałacu Branickich zaplanowane są m.in.: pokazy sprzętu, ratownictwa medycznego i różne atrakcje dla najmłodszych. Z kolei w lipcu 90 młodych ludzi – członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych będzie mogło  pojechać na wakacyjny wypoczynek, prawdopodobnie na Mazury. Pobyt na obozach będzie dofinansowany. Ponadto, we wrześniu w Dobrzyniewie Dużym planowane są zawody sportowo – pożarnicze. Co roku biorą w nich udział drużyny męskie i żeńskie. To bardzo widowiskowe zawody – ich dokładny termin nie jest jeszcze znany.