Rozpoczynamy przyjmowanie zgłoszeń na wyjazd szkoleniowy do Francji

Dodana: 31 maj 2019 14:56

Tajniki astronomii będzie zgłębiać we wschodniej Francji 8 osób z powiatu białostockiego wraz z grupą obcokrajowców. Będą m.in. uczyć się obserwacji nieba, sami  skonstruują zegar słoneczny. Nie zapłacą nic - ich wyjazd i pobyt będzie sfinansowany z Programu „Erasmus+ Unii Europejskiej. Napisany przez Francuzów projekt nosi tytuł "Czy astronomia może być narzędziem edukacji ekologicznej?".

Skierowany jest do osób powyżej 18 roku życia z powiatu białostockiego: animatorów i osób pracujących z młodzieżą (zawodowo i wolontariat),  studentów na kierunkach w dziedzinie edukacji z wykorzystaniem metod nieformalnych,  pracowników i osób poszukujących pracy w dziedzinie edukacji z wykorzystaniem metod nieformalnych. Właśnie rozpoczynamy nabór. Wypełniony formularz zgłoszeniowy wraz z listem motywacyjnym trzeba odesłać mailem na adres m.kaminska@st.bialystok.wrotapodlasia.pl lub dostarczyć do Kancelarii Ogólnej Starostwa Powiatowego w Białymstoku przy ul Borsuczej 2. Termin upływa 7.06.2019 r.

Partnerami projektu są: Powiat Białostocki, Uniwersytet w Rydze i  Stowarzyszenie Edukacyjne AEP les Companettes z Francji.

24-osobowa grupa polsko – łotewsko - francuska spędzi w sierpniu 11 dni w miejscowości Cuisery we wschodniej Francji (Centrum Eden w dn. 20 - 31 sierpnia 2019 r.).

2019.05.31 Erasmus formularz zgłoszeniowy.odt