Poradnie specjalistyczne przenoszą się ze szpitala do przychodni

Dodana: 7 listopad 2019 14:50

To już ostatnie dni funkcjonowania poradni specjalistycznych w budynku SP ZOZ przy ul. Korczaka w Łapach. Od 12 listopada część lekarzy specjalistów będzie przyjmować w wyremontowanych niedawno pomieszczeniach budynku przychodni przy ul. Piaskowej 9. Chodzi o gabinety: neurologiczny, nefrologiczny, laryngologiczny  i dermatologiczny.

Będą one również wyposażone w nowoczesny sprzęt,  który niedawno dotarł do Łap - informuje dyrektor SP ZOZ Urszula Łapińska. Przypomina, że od początku listopada przy Piaskowej działają już poradnia diabetologiczna i gabinet leczenia zespołu stopy cukrzycowej, a także POZ.

Oprócz remontu wnętrz, do poradni kupiono też samochód z homologacją, przeznaczony do  realizacji wizyt domowych i transportu chorych – dodaje Starosta Powiatu Białostockiego Jan Perkowski.

Remont wnętrza przychodni przy Piaskowej wraz z jego wyposażeniem kosztował ponad 1,8 mln zł. W przyszłym roku budynek przejdzie termomodernizację.

Wicestarosta Roman Czepe podkreśla, że pacjenci z Łap i nie tylko zyskali miejsce, gdzie uzyskają fachową pomoc medyczną i nie muszą już jej szukać np. w Białymstoku, gdzie są długie kolejki.

Z kolei w budynku Szpitala w Łapach wciąż działać będą poradnie: kardiologiczna, urazowo - ortopedyczna, gruźlicy i chorób płuc.