Po wielu latach budynek przychodni w centrum Łap doczeka się remontu

Dodana: 26 czerwiec 2019 13:35

Przed dyrekcją Szpitala Powiatowego w Łapach kolejna duża inwestycja. Za 1 mln 650 tys. zł wyremontowany będzie budynek przychodni przy ul. Piaskowej.

Dofinansowanie z UE wyniesie 1 mln 407 tys. zł. Reszta pochodzić będzie z budżetu Powiatu. „Za te pieniądze docieplone będą ściany budynku, pojawi się nowa elewacja. Wymienimy okna i drzwi, a także instalacje centralnego ogrzewania i oświetleniową  - wylicza  Jarosław Jarnutowski ze szpitala w Łapach.

Budynek przy ul. Piaskowej 9 zbudowano w drugiej połowie lat 60. ubiegłego wieku, ma zniszczoną elewację i pilnie wymaga remontu – argumentuje wicestarosta Roman Czepe.

Modernizacja przychodni ma się zakończyć się pod koniec 2020 roku. Dzięki temu pacjenci będą leczeni w dużo lepszych warunkach  - tym bardziej, że w środku już trwa remont kapitalny. Przygotowywane są pomieszczenia, w których od października działać będą poradnie specjalistyczne. Część będzie przeniesiona ze szpitala przy ul. Korczaka. Będą to poradnie: dermatologiczna, neurologiczna, nefrologiczna, endokrynologiczna,  okulistyczna i diabetologiczna - mówi dyrektor SP ZOZ Łapy Urszula Łapińska. Poza tym remont obejmie gabinety, gdzie przyjmują lekarze rodzinni. Już w sierpniu zacznie tam przyjmować pediatra. Koszt przygotowania poradni również w dużej mierze pokryje Unia Europejska.

Starosta Jan Perkowski podkreśla, że po zakończeniu remontów, w bardziej komfortowych warunkach będą leczeni pacjenci. Ale ucieszą się też petenci Wydziału Komunikacji – Filii Starostwa Powiatowego w Białymstoku, która działa w budynku przy Piaskowej od kwietnia 2019.

Projekt szpital w Łapach dostanie unijne wsparcie jako jeden z kilkudziesięciu wniosków. 11.06.2019 r. Zarząd Województwa Podlaskiego przyznał dotacje dla 43 projektów na modernizację energetyczną w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Inwestycje będą przeprowadzone w szkołach, przedszkolach, przychodniach, budynkach komunalnych, świetlicach i bibliotekach.