Oficjalne otwarcie drogi w Klimkach

Dodana: 10 lipiec 2020 13:25

8.07.2020 r. oficjalnie otwarto przebudowaną drogę, prowadzącą przez wieś Klimki. Udział w uroczystości wzięli.in. minister sportu Danuta Dmowska – Andrzejuk, minister edukacji Dariusz Piontkowski, Jacek Żalek - sekretarz stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej, wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski, wicewojewoda Tomasz Madras, poseł Kazimierz Gwiazdowski, poseł Mieczysław Baszko, przedstawiciele Powiatu Białostockiego wraz ze starostą Janem Perkowskim, wicestarostą Romanem Czepe i radnymi, burmistrz Czarnej Białostockiej Jacek Chrulski, miejscy radni,  włodarze gmin Powiatu Białostockiego, duchowieństwo i policja.

Zamiast bruku i piachu mieszkańcy wsi Klimki w gminie Czarna Białostocka mają teraz asfalt i chodniki. To była wyczekiwana inwestycja, nie tylko przez mieszkańców ale i turystów, którzy odwiedzają te okolice. Przebiega tędy bowiem szlak rękodzieła ludowego – mówił podczas uroczystości starosta Perkowski. To również ważna inwestycja w sytuacji wypadku na drodze krajowej nr 19. W razie zablokowania tej trasy, policjanci kierują na objazdy właśnie m.in. przez wieś Klimki – podkreślał burmistrz Chrulski.

Wartość przebudowy to 2,3 mln zł. 50% stanowiło dofinansowanie z FDS, resztę kwoty pokryły Powiat Bialostocki i Gmina Czarna Białostocka.