Nowa siedziba starostwa oczami młodych architektów

Dodana: 12 lipiec 2019 13:27

Starostwo Powiatowe w Białymstoku aby zapewnić lepsze warunki obsługi mieszkańców, planuje rozbudowę. Jak mógłby wyglądać nowy budynek urzędu, by pomieścić w nim wszystkie wydziały i zapewnić większą przestrzeń do obsługi petentów? Odpowiedzi na to pytanie szukali studenci Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej.

Dzięki nawiązaniu współpracy wydziału ze starostwem, przyszli architekci stworzyli 10 koncepcji rozbudowy budynku przy ul. Borsuczej 2, wraz z zagospodarowaniem terenu. Prace powstawały podczas zajęć z projektowania architektoniczno – urbanistycznego,  prowadzonych przez dr inż. arch. Roberta Misiuka ze studentami III roku. „Wszystkie prace były ciekawe, nietuzinkowe, na wysokim poziomie. Mogą one stanowić inspirację do stworzenia projektu nowego budynku urzędu” – cieszy się starosta białostocki Jan Perkowski i podkreśla, że autorzy prac to ludzie z ogromnym potencjałem.

Spośród 10 prac wybrano 3 najlepsze, ale wybór nie był łatwy. Komisja konkursowa w składzie: Aleksander Asanowicz (dziekan WA PB), Karina Kurzewska (Dyrektor WA Starostwa Powiatowego), Anna Misiuk (Z-ca Dyrektora WA Starostwa Powiatowego, Robert Misiuk (WA PB) postanowiła przyznać dwie nagrody i jedno wyróżnienie. Miejsce I zajęły: Klaudia Daszuta i Joanna Filipowicz, miejsce II zajęli Anna Cwalina i Jacek Buńko, wyróżnienie przyznano za projekt Cezarego Baranowskiego i Łukasza Dmochowskiego.

Nagrodzeni otrzymali z rąk starosty nagrody pieniężne: czeki na 1000 zł, 600 zł i 400 zł. Gratulujemy!