Konkurs plastyczny „Jak widzisz herb powiatu białostockiego” rozstrzygnięty

Dodana: 15 kwiecień 2019 15:15

W środę(11 kwietnia 2019 r.) w Starostwie Powiatowym podsumowaliśmy konkurs plastyczny  pn. „Jak widzisz herb Powiatu Białostockiego. Wpłynęło 41 prac, m.in. z Domu Kultury w Łapach, Szkoły Podstawowej w Gródku, Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Choroszczy, SP nr 2 w Łapach, SP w Płonce Kościelnej, SP im. Króla Zygmunta Augusta w Wasilkowie, SP w Łupiance Starej, Zespołu Szkół w Michałowie i I LO im. A. Mickiewicza w Łapach.

Wśród zwycięzców w I kategorii wiekowej (uczniowie szkół podstawowych w tym klas gimnazjalnych) znaleźli się: Anna Jamiołkowska z Domu Kultury w Łapach – I miejsce, Matylda Niewińska ze SP im. Króla Zygmunta Augusta w Wasilkowie – II miejsce, Daria Zdrodowska - III miejsce z Domu Kultury w Łapach. Natomiast w II kategorii wiekowej wyróżniamy uczniów z I LO im. A. Mickiewicza w Łapach: Nadia Piszczatowska – I miejsce, Damian Kowalewski – II miejsce i Patrycja Bajda – III miejsce.

Konkurs miał na celu rozwijanie zdolności plastycznych młodzieży oraz zachęcenie uczniów do wzbogacenia wiedzy historycznej, geograficznej o powiecie białostockim. W efekcie pobudził fantazję młodych twórców, zaangażował młodzież i ich opiekunów do bliższego poznania historii i kultury swojej małej ojczyzny. Laureaci otrzymają nagrody w maju. Główna nagroda to 700 zł.  Wszystkim wyróżnionym gratulujemy!!!