Filia Wydziału Komunikacji w Łapach prawie gotowa na przyjęcie petentów

Dodana: 8 kwiecień 2019 08:11

W łapskiej filii Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego niemal wszystko już jest gotowe: komputery, meble i inne sprzęty. W tej chwili Starostwo czeka na konfigurację systemu informatycznego, i jest to już ostatni etap w przygotowaniach.

Trudno jest nam określić ile czasu potrwa konfiguracja, ponieważ odbywa się to pomiędzy firmą Exatel, Polską Wytwornią Papierów Wartościowych w Warszawie, a potem finalnie w filii w Łapach.

W związku z tym, nie znamy jeszcze dokładnej daty otwarcia filii. Aczkolwiek powinno to nastąpić w kilku najbliższych dniach.

Wydział będzie mieścić się przy ul Piaskowej 9. Na początku będzie tam dwóch urzędników. Później, jeżeli zajdzie potrzeba, możliwe będzie zwiększenie obsady kadrowej.

W filii w Łapach  będzie można załatwiać wszystkie sprawy związane z  rejestracją  pojazdów (rejestracja pojazdu czasowa i stała, wyrejestrowanie, zgłoszenie sprzedaży, skierowanie na nabicie cech identyfikacyjnych pojazdu, skierowanie na wykonanie zastępczej tabliczki znamionowej, czasowe wycofanie pojazdu z ruchu, zamieszczenie w dowodzie rejestracyjnym adnotacji urzędowych, wydanie zaświadczenia dot. rejestracji pojazdu, itp.). Biorąc pod uwagę lokalizację miasta Łapy na mapie powiatu białostockiego, zakładamy że w filii sprawy dot. rejestracji pojazdów będą załatwiali mieszkańcy gminy Łapy oraz gmin sąsiednich tj. Suraż, Poświętne, ewentualnie Turośni Kościelnej.