"DZIECI MAJĄ PRAWO DO ODPOWIEDZIALNYCH DOROSŁYCH" O wychowaniu w XXI wieku

DZIECI MAJĄ PRAWO DO ODPOWIEDZIALNYCH DOROSŁYCH

O wychowaniu w XXI wieku

13 września 2016r.

Konferencja dla nauczycieli, rodziców i  innych osób odpowiedzialnych za młodych ludzi

11 września 2016 rozpocznie się w naszym kraju szósty Tydzień Wychowania zainicjowany przez Komisję Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski i Rady Szkół Katolickich w Polsce. Wychowujemy cały rok, codziennie, ale teraz właśnie jest szczególny czas na zastanowienie, refleksję, może zmianę. Wychowujemy „chcący i niechcący”, wychowują nie tylko rodzice i nauczyciele,  ale  też duszpasterze, dziadkowie, jak mówi murzyńskie przysłowie – wychowuje cała wioska. A skoro wszyscy wychowują, całe społeczeństwo – to i całe społeczeństwo jest odpowiedzialne.  Odpowiedzialne nie tylko za wykarmienie, wykształcenie, ale za wychowanie i to nie byle jakie, ale najlepsze - do pełni człowieczeństwa.

Wpisując się w Tydzień Wychowania chcemy dotrzeć do osób, które przyczyniają się do kształtowania nowych pokoleń... Chcemy odświeżyć to, co najważniejsze, wskazać zagrożenia, ale też dać nadzieję, wykrzesać zapał i pokazać dobre drogi. Do naszego przedsięwzięcia zaprosiliśmy wspaniałych prelegentów – ludzi, którzy nie tylko znają się świetnie na swojej pracy, ale wykonują ją z pasją. Mamy nadzieję, że Inkubator Przedsiębiorczości, w którym odbędzie się nasza kolejna konferencja - będzie 13 września inkubatorem pięknych idei, a nasi prelegenci pozytywnie zarażą uczestników nie tylko wiedzą, ale i entuzjazmem. Że na progu nowego roku szkolnego zachwycą do pracy.

Wychowujemy tu w Łapach wspólnie przyszłe pokolenia Polaków – dlatego też konferencja Dzieci mają prawo do odpowiedzialnych dorosłych organizowana jest wspólnie – prócz Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej również przez Urząd Miejski i Parafię Św. Krzyża. Patronat nad konferencją objęli: Podlaski Kurator Oświaty, Wrota Podlasia, Starosta Powiatu Białostockiego i Telewizja Polska Białystok.

______________________
           Zapraszamy Odpowiedzialnych Dorosłych J Zgłoszenia należy przesyłać drogą mailową lub telefoniczną (857152334; poradnialapy@wp.pl