Droga Sielachowskie – Osowicze uroczyście otwarta

Dodana: 10 lipiec 2020 15:08

9.07.2020 r oficjalnie oddano do użytku wybudowaną ze wsparciem z FDS drogę powiatową Sielachowskie – Osowicze (gmina Wasilków). To również droga dojazdowa do DK nr 8. Ma prawie kilometr, a jej przebudowa kosztowała blisko 2,7 mln zł. „To nie tylko nowy asfalt, ale także chodniki, a przede wszystkim większe bezpieczeństwo mieszkańców” – mówił starosta Powiatu Białostockiego Jan Perkowski. Zadowolenie mieszkańców z nowej drogi podkreślali też senator Mariusz Gromko i burmistrz Wasilkowa Adrian Łuckiewicz.

W czasie uroczystości wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski podpisał decyzję ws. naboru wniosków do III edycji Funduszu Dróg Samorządowych. Podlaskie gminy i powiaty mogą zdobyć na inwestycje na drogach lokalnych z rządowego Funduszu ponad 199,4 mln zł. W czwartek (9.07) rozpoczął się nabór wniosków w edycji na 2021 rok.

Wojewoda wyraził zadowolenie z faktu, iż fundusze dla Podlaskiego na 2021 r będą takie same, jak w 2020 r. Na składanie wniosków samorządy mają 30 dni. Termin mija 10 sierpnia.