PFRON prosi o zawieszenie zajęć w WTZ

Dodana: 17 marzec 2020 10:50

Pismo w tej sprawie skierował do wszystkich wojewodów prezes zarządu PFRON Krzysztof Michałkiewicz.

W komunikacie PFRON-u czytamy m.in.: Mając na względzie zdrowie osób niepełnosprawnych, zrozumiałym będzie zawieszenie zajęć w Warsztatach Terapii Zajęciowej. Finansowanie placówek, w tej wyjątkowej sytuacji, nie zostanie wstrzymane.

 

Organizacje pozarządowe realizujące zadania zlecane przez Fundusz, w przypadku trudności w realizacji umów, wynikających z zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-19 informujemy, że zarząd PFRON przyjmie rozwiązania, umożliwiające realizację części projektów zaplanowanych na marzec 2020 r. w terminie późniejszym oraz ich rozliczenie.

 

W trosce o naszych współpracowników apelujemy o ograniczenie wizyt w oddziałowych punktach kontaktowych PFRON, jednocześnie zachęcamy do korzystania z naszych infolinii. Konsultanci odpowiadają na wszelkie pytania, związane z wpłatami obowiązkowymi, systemem obsługi wsparcia, dofinansowaniami do wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych oraz wsparciem dla osób indywidualnych.

 

Wszystkim osobom korzystającym ze wsparcia Funduszu przypominamy też o możliwości składania wniosków i sprawozdań za pośrednictwem naszych platform internetowych. Korzystanie z tych systemów jest możliwe bez wychodzenia z domu, przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

 

We współpracy z Ministerstwem Zdrowia i Państwową Inspekcją Sanitarną na bieżąco przekazujemy osobom z różnymi rodzajami niepełnosprawności aktualne i rzetelne informacje o tym, jak chronić się przed zarażeniem koronawirusem.

 

 

W Powiecie Białostockim WTZ zawiesiły zajęcia. Mamy 3 takie miejsca: w Ogrodniczkach, Nowej Woli i Czarnej Bialostockiej.